Çelik Konstrüksiyon | Demir Doğrama | İnşaat

PVC Doğrama

cayirova-pvc-dogramaÇayırova PVC Doğrama / Yıldızlar Metal Yapı

PVC, yaygin deyimi ile ”vinil”, (Poli Vinil Clorür) kelimesinin kisaltilmis seklidir ve petrol (veya dogalgaz) ile tuz’dan petrokimya tesislerinde üretilen, formülü -(CH2-CH2) olan bir polimer türüdür. Bu polimer, çesitli katki maddeleri ile harmanlandiktan sonra yüksek sicakliklarda sekillendirilerek plastik haline getirilir ve kullanilir. PVC, polimer zincirinde klor otomu tasiyan ender termoplastiklerdendir.

Klor içermesi nedeni ile PVC’nin alev alma sicakligi yüksektir, alev tutusdugunda kendiliginden hemen söner. PVC çok yüksek sicaklarda termal olarak kolaylikla bozulur ve korrozif bir gaz olan hidroklorik asit çikartir. PVC, diger polimerlere kiyasla daha fazla miktarda ve çesitte katki maddesi ile karistirilabilir. Bu nedenle de, PVC plastik malzemenin maliyeti nispeten düsüktür; genel ve çok amaçli kullanim saglar.

PVC, Polietilen’i takiben en çok kullanilan bir polimer türüdür.

Çayırova da bulunan firmamızın kuruluş tarihi 2007 dir.Ana iştigal konumuz Metal Yapılar ve Çelik Konstrüksiyon olmakla birlikte, Demir Doğrama, Kaynak, Ferforje, PVC Doğrama ve İnşaat alanlarında hizmet vermekteyiz..

Yıldızlar Metal Yapı İletişim

Özgürlük Mahallesi 242 Sokak No:14
ÇAYIROVA / KOCAELİ
Telefon: 0 532 497 79 89
Telefon: 0546 743 06 60
Telefon: 0(262) 743 95 21
Taks: 0(262) 743 95 21
info@yildizlarmetalyapi.com

           

İnşaat Metal Yapı Lokasyon