Çelik Asma Kat Sistemleri

  Günümüzde birçok yapıda asma kat kullanılıyor. Asma katlar genellikle mağaza, düğün salonu, AVM tarzı işletmelerde sıkça tercih ediliyor. Özellikle yüksek tavanlı binalarda zeminle tavan arasındaki büyük boşluğu değerlendirmek adına asma kat uygulaması tercih ediliyor. Bu sayede kullanıcılar ciddi bir kullanım alanına kavuşuyorlar. Yüksekliği en az 2,30 metre olan asma katlar binanın betonlarına ve kirişlerine bağlanarak binaya entegre ediliyor.

  Asma katın monte edileceği alanda herhangi bir kiriş veya beton bulunmuyorsa asma kat planlaması çelik direklerle taşınabilir şekilde projelendiriliyor. Çelik asma katlar yapıldıkları binalarda birçok avantaj sağlarlar. Bu sayede hem ekonomik kullanım hem de verimli bir şekilde mekân kullanımı sağlanır. Avantajları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  Normal inşaatlara göre üretimi ve montajı oldukça hızlıdır. Kısa sürede yapılıp montajı sağlanır ve kullanıma başlanabilir. Binanın ana projesinde herhangi bir değişikliğe sebebiyet vermez. Bununla birlikte bina üzerine ekstra bir yük getirmez. Yüksek miktarda taşıma gücüne sahip olan çelik asma katlar kolonlara, tavana ve kirişlere monte edilerek yapılabilir. Geniş kullanım alanları sağlamakla birlikte kolon ve kiriş olmayan binalarda çelik taşıma ayakları sayesinde kolayca monte edilebilirler. Monte edildikten sonra ihtiyaç dahilinde kolayca demonte edilebilir ve farklı bir noktaya taşınabilirler. Bütün bunlarla birlikte asma tavan çeşitleri betonarme yapılarda, ahşap yapılarda, çelik döşemelerde her malzemenin cinsine göre kolaylıkla tercih edilebilir. Bütün asma tavanlar yukarıda saydığımız aynı avantajları sağlayabilirler.

  Asma kat genelde zeminle birinci kat arasında olan kattır. Asma kat, diğer adıyla çekme kat, Yüksek tavanlı yerlerde, kirişler veya kolonlar arasında yapılan ara katlara denilir. Asma katı taşıyacak kolon ya da kiriş yok ise çelik direkler ile taşınılır. Çelik asma kat diğer adıyla çekme kat, yüksek tavan yapılarda kolanlar veya kirişler destekli ara katlar imalatına denir.

  Çekme katlar diğer adıyla asma katlar, ticari yapılarda kullanım alanlarını artırmak verimliliği yükseltmek, amacıyla yapılan bir uygulamalardır. demonte üretilmesi ve hızlı montajı ile işlerinize engel olmadan memnun kalacağınız bir şekilde anahtarınızı teslim ediyoruz. Yüksek tavan olan zemin katlarda, ticari kullanıma ayrılmış, üretim tesisleri, mağaza, dükkan, showroom vs. gibi yerlerde bölümle bağlantı sağlayan yüksekliği 2.30 metreden az olmayan yapılan kattır. Yükü taşıyacak minimun çelik direkler, çalışmanızı engellemeyecek direk açıklıkları, tavan destekli asma kat modelleri, Kolon destekli Asma kat modelleri şeklinde Bilgisayar çizim ve projelendirme ile imalatı ve montajı yapınızın durmuna göre yapılır.

  Web sitemize eklemediğimiz, demir ve çelik ile yapılan daha bir çok projeler vardır. gerekli bilgileri almak için mutlak bizin ile iletişime geçmelisiniz çelik çatı ve diğer demir doğrama çatılar, sundurmalar, karkas gibi bir çok aklınaza gelebilcek projelerimiz vardır. Asma kat projelerimiz sadece istanbul ve çevresinde değil Türkiye’nin her yerinde asma kat ustalarımız tarafından yapılmaktadır. Asma kat projelerimiz öncelikle yerinde tespit ve bilgisayar ortamında hazırlanır, siz değerli müşterilerimiz ile paylaşılıp üretimi ve montajı yapılmakatadır.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.