Konteyner Ev

  Son yıllarda öne çıkan üstünlükleriyle acil yapı ihtiyaçlarında en fazla tercih edilen bina modeli konteyner yapı sistemidir. Konteyner hazır üretim, kolay nakliye, sevk edildiği alanda yerleştirilir yerleştirilmez kullanılabilen pratik yapı modeline verilen addır. Yaşam konteyneri taşımacılık sektöründe öne çıkan deniz konteynerinden farklıdır. Burada bahsettiğimiz konteyner çeşitleri günlük yaşamda ihtiyaç duyulan farklı yapı modellerini ifade etmektedir.

  Hızlı ve güvenli üretim modeliyle birlikte yüksek yalıtım üstünlükleri konteyner çeşitleri arasına konteyner evleri de katmıştır. Günümüzde müstakil konut tercihlerinde konteyner yapı sistemi öne çıkan konut seçimleri arasında yerini almıştır. Uzun yıllar güvenle kullanım üstünlüğü, kurulum aşamasında inşa süreçleri ve farklı ustaları geride bırakan yapı modeli avantajı ve en önemlisi ekonomik konteyner ev fiyatları bu yapı modelini konut tercihleri arasına katmıştır. Hatta son dönemde en çok merak edilen ve araştırılan konut modelleri arasında yerini almıştır. Her yıl çok sayıda kişi konteyner sistemiyle konut sahibi olmanın kolaylığını yaşıyor. Kullanıma hazır konsept sunumda hızlı üretim avantajı konteyner modelini son yıllarda öne çıkaran en önemli avantajlar arasındadır. Devasa büyüklükteki şantiye yapıları, okul ve hastane binaları konteyner modeli kullanılarak günler içerisinde hızla hazırlanarak hizmete alınabiliyor. Bu önemli avantaj yapı modelini tercih eden kamu ve özel sektör projelerine hem zamandan hem de bütçeden kazandırarak önemli avantaj sağlıyor.

  Hazır yapı sektöründe modern teknoloji kullanımıyla üretilen konteyner fiyatları her açıdan değerlendirildiğinde son derece cazip. Öncelikle hazır yapı avantajları konteyner fiyatlarına her yönüyle yansımış durumda. Konteyner yapı üretimi kullanılacağı yerde inşa sürecine ihtiyaç duymaması fiyat maliyeti yönüyle önemli bir avantaj. İster 21 m2 tek ünite olsun veya binlerce m2’lik devasa yapılar olsun fabrika üretim tesislerinde hazırlanarak sadece kullanım yerinde kurulumu yapılıyor. Beton, duvar, kalıp, boya badana, elektrik veya su tesisatı gibi hiç bir işçilik aşamasıyla uğraşmaya gerek duyulmuyor. Usta gerektirmemesi konteyner fiyatları için önemli bir avantaj.

  Konteyner fiyatlarını cazip kılan önemli detaylardan biri de proje ve tasarıma ekstra bütçeler ayrılmasına ihtiyaç duymaması. Yine yapı güvenliğini sağlayan statik hesaplamalarının yaptırılmasına da bütçe gerektirmez. Çünkü konteyner yapı modelleri arasında çok sayıda ihtiyacınıza uygun hazır konsept projeler bulmanız mümkün. Bu hazır konsepti bulmanız konteyner evden şantiye yatakhane ve yemekhane binalarına, okullardan hastane binalarına, ofis yapılarına kadar geçerli. Konut için 2+1 mi yoksa 3+1 mi hangi konteyner ev modelini arzuladığınızı belirtmeniz yeterli. Okul için derslik sayısı ve kütüphane özel proje sınıfı gibi detayları bizimle paylaşmanız yeterli. Elektrik ve su tesisat projeleri için yine ekstra bütçeler ayırarak paralar ödemenize de gerek duymaz. Çünkü her hazır projedeki yapıların elektrik ve su tesisat sistemleri de size hazır olarak sunulan hizmetler arasında yer alır. Hazır konsept fabrika üretimli konteyner fiyatları farklı alanlardaki yapı ihtiyaçları için en iyi bina çözümü sunmaktadır. Hazır proje, hızlı üretim, kolay lojistik imkanları ve kullanım yerinde kısa sürede montaj avantajları konteyner fiyatlarına cazibe olarak yansımaktadır.

  Konteyner yapı modelini tercih etmenin bununla birlikte çok sayıda öne çıkan avantajı bulunuyor. Öncelikle konteyner yapılar modern tasarıma sahip olup üretim öncesi yapı güvenliği uygulamalarından geçirilmektedir. Tasarımla aynı anda bilgisayar programında yapı güvenliğini sağlayan statik hesaplamaları da gerçekleştirilir. Bilgisayarda tamamlanan projenin güvenli üretimi modern hatlarda devam eder. Özel çelik metaller kullanılarak konteynerin alt ve üst taşıyıcı şaseleriyle bunların bağlantılandığı direkler modern hatlarda bilgisayar otomasyonuyla çalışan makinelerde gerçekleştirilir. Üretim aşamasında kaynak uygulaması asla kullanılmaz. Cıvata somunlu sistemiyle yıldız konteyner metal çelik şaseleri makine hattında büküm ve cıvata delik işlemleri yapılır. Yapı güvenliği her uygulama aşamasında ön planda tutulur.

  Konteynerin duvar ve çatı sisteminde uzun ömürlü ve yapıya yüksek yalıtım değeri kazandıran sandviç paneller tercih edilmiştir. Yıldız Konteyner yapıları tercih edenler benzerlerine göre yüzde 60’lara varan oranlarda enerji tasarrufuyla gider bütçesinden kazançlı çıkarlar. Satılık konteyner aralamalarında bu üstünlüklerin size kazandıracağı avantajları mutlaka incelemenizi öneririz.

  Yeni nesil teknoloji ile üretilen konteynerin kullanım yerinde inşa işlemlerine ihtiyaç duymaması tercihte önemli etkendir. Yine aynı şekilde çok sayıda usta gereksinimini konteyner yapı geride bırakarak tercih edenler lehine önemli bir ekonomik avantaj sağlar. Yapıyı tercih edenler konteynerin kendilerine geldiği gün kullanıma başlayacaklarını çok iyi bilirler. Bu öne çıkan çok sayıda avantaj konteyner yapı tercihinde önemli etkenler arasında yer almaktadır.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.