Metal Kenet Çatı Sistemleri

  Bir yapının olmazsa olmazlarındandır ve özellikle de en üst katlarda oturan kişiler için çatının önemi daha da önemli hal almaktadır. Çatılar, yağmur veya kar suyunun birikmesini engellemek için genelde eğimli yapılmaktadır.Çatı çeşitleri arasında yer alan çatı türlerinden biri de kenet çatılardır. Genellikle galvaniz sacın şerit şeklinde kesilip birbirlerine kenetlenmesi ile ortaya çıkan çatı sistemidir. Kenet çatı için, klasik çatı kaplamalarda kullanılan bakır, kurşun ya da alüminyum gibi çatı kaplama malzemelerinin, değişik teknolojik uygulamalarla çatı yapımında kullanılmasıdır da diyebiliriz.

  Boyalı galvaniz saclardan, alüminyum ve bakır levhalardan, talep edilen renklerde üretilen panellerinin spesifik bir teknoloji ile birbirlerine kenetlenerek çatı kaplamasında kullanılan kenetli metal çatılar, günümüzde inşaat sektörünün alternatiflerinden biridir. Kenet çatı sistemleri, diğer çatı sistemlerine göre, sahip olduğu estetik görüntü, fiyat avantajı ve pratik uygulama gibi özelliklerinden dolayı çok kişi tarafından tercih edilmektedir.Kenet Çatı Sistemleri, son zamanlarda daha çok tanınmaya ve kullanılmaya başlamıştır. Metal kenet çatı sistemleri, tarihteki en sağlam çatı sistemlerinden biridir. Mesela, Ayasofya’nın çatısı kenet çatı sistemlerine göre tasarlanmıştır. Yapıldığı günden bu yana da hiçbir şekilde akmamıştır. Zaten Mimar Sinan’ın birçok eserinin yapımında kenet çatı kullanılmıştır.

  Kenet çatı, kaplama malzemeleri olan boyalı-galvaniz sac, alüminyum, alüzing, bakır ve titanyum çinko gibi metal kaplama malzemelerinin makinalarda istenilen boylarda üretilerek çatı ve cephelerde uygulanmasıdır. Kenet sacların klipslerle çatıya her 60 cm de bir montaj edilerek iki sacın el pensesi veya kenet sıkma robotu ile sıkılarak kenetlenmesidir. % 100 sızdırmazlık sağlaması, bütün çatı projelerine uygunluk ve istenilen boyda eksiz olarak kaplanabilmesi sebebi ile her geçen gün talebi artan bir çatı kaplama tipidir. Kenet çatı, klasik çatı kaplama malzemelerinden olan kurşun, bakır veya alüminyum gibi çatı kaplama malzemelerinin farklı teknolojik uygulamalarla çatı inşasında kullanılmasına verilen isimdir.

  Kenet çatı son yıllarda sağlamlık yanında estetik görünüm de arayan binalar için tercih edilen bir çatı kaplama türüdür. Her çatı modeline uygulanabilmesi sayesinde de tercih sebebi olmaktadır. Mimarlara tasarım özgürlüğü vermesi de ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Kenet çatı, geniş uygulama alanı, üzerinde dolaşabilecek kadar mukavemetli olması, geleneksel dış cephe uygulamaları ile uyumu gibi özellikleri ile de ekonomik çözümler yaratır.

  Metal kenet çatı olarak sürekli gelişim ve değişim hedeflerini ilke edinerek, uzman teknik kadrosuyla projelerde, mimari ve uygun detaylandırma için gerekli desteği vererek her projenin sorunsuz olarak bitirilmesini ilke edinmiştir. Firmamız İşveren ve yüklenici memnuniyetini ön planda tutmuş makine ve ekipman gücünü yükselterek birçok güzel uygulamaya imza atmıştır. Uygun projelerinizde birlikte çalışabilmek umuduyla saygılarımızı sunarız

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.