Tonoz Çatı Kaplama

  Çok sık olarak tonoz çatı sistemlerinde galvanizli levhalar kullanılıyor. Galvaniz kaplamalar ilave bir sertliğe sahip olduklarından sadece kaplama olarak değil aynı zamanda çerçeve olarak da hizmet etmektedirler. Bu sayede adeta bir taşla iki kuş vurarak iyi bir kaplama ve sağlam bir çerçeve elde edilmiş oluyor. Bunun dışında çatılarda çok fazla çeşitli metal ve plastik yüzey kaplaması malzemesi kullanılabiliyor. Tonoz çatıların en önemli görevi karmaşık ve ağır yükleri taşıyabilecek güçte üretilmiş olmalarıdır. Bundan dolayı sistemlerin oluşturulmasında farklı bölümlerde farklı boyutlarda malzemeler bir araya getirilirler.

  Büyük açıklıkları kapsayan tonoz çatı sistemlerinde alternatif olarak ahşap konstrüksiyon kullanılabilir. Bu tür dayanıklı bir malzemenin kullanımı duvarlara ve binanın temeline baskı yapan ağırlığın azaltılmasını sağlayabilir. Ayrıca ahşap tıpkı kimyasalların bulunduğu yapılar veya gübre depolama gibi agresif ortamlarda olduğu gibi su parkları, yüzme havuzları ve diğer yüksek nem koşullarında da daha güvenilir malzemedir. Bunun dışında ahşap ekonomiktir, metal ve betondan daha ucuzdur.

  Bu malzemelerin dışında cam ya da plastik malzeme kullanılarak imal edilen ışığı ileten tonozlu çatılar da vardır. Polikarbonat kullanımı ayrıca çok da pratik olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Bu malzemenin hafifliği özellikle ek destek olmadan kendi kendine yeten çatı yapıları oluşturma olanağı tanır. Polikarbonat malzemeden yapılmış bir tonoz çatı, dışarıdan ışığı yansıtır, yanıcı değildir, içerideki ısıyı korur ve yağışlara karşı dayanıklıdır.

  Tonoz çatı imalatı sonrasında çatılar kaynak teknikleri ile monte edilir ve üzerleri uygun malzeme kullanılarak kaplanır. Tonoz çatı imalatı ve kullanılan malzemeler konusunda daha fazla detaya ihtiyacınız varsa bu konuda uzmanlaşmış ekibimizden yardım alabilirsiniz. Çatı ve cephe alanında deneyimli firma olarak profesyonel bir ekip ve son teknolojinin gereksinimlerine uygun ekipman ile sizlere kaliteli hizmet vermekten her daim mutluluk duyarız.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.