Çelik Yapı

  Yüksek mukavemeti en hafif malzemeyle sağlandığı yapısal çelik sistemine sahip çelik konstrüksiyon yapılar ticari binalar ve yaşam alanları için en güvenli yapı modelidir. Bu yapı modelimizde yapı güvenliğini sağlayan tüm taşıyıcı sistem çelikten üretilip statik uzmanlıkla bir birine bağlantılanmıştır. Özellikle deprem tehditine maruz bölgelerde kullanımı ilk tercih edilen yapı sistemidir.

  Modern mimarinin en önemli gündemlerinden bir olan sürdürülebilir çevresel değerlerin korunması düşünüldüğünde en uzun yapı ömrü ile beraber tam dönüştürülebilir malzeme özelliği ile çelik yapı öncelenmektedir. Yapısal çelik sistemli binalarda klasik betonarme modelinde kullanıma zorunlu olan ara kolon ve taşıyıcı duvarlara ihtiyaç duyulmaz. Bu nedenle diğer yapı tarzlarıyla asla elde edilemeyecek daha yüksek kota sahip çok geniş mekânların üretimi yapısal çelik sistemiyle kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

  Maksimum genişlik ve yükseklikte mekan ihtiyaçlarına bile sınırsız alternatifler sunan Çelik Konstrüksiyon sistemli yapılar; sağlam, güvenli, uzun ömürlü, dayanıklılık, ergonomi ve konfor gibi çok sayıda öne çıkan üstünlüğe sahip. Yapı modelinin kısa sürede demonte ön üretim ve kurulum kolaylığı gibi diğer üstünlüklerini de vurgulamak gerekir.

  Çelik konstrüksiyon yapı sistemi yapı güvenliği sağlanmış ideal kolon sayısıyla daha geniş kullanımda mekanların hazırlanması, beton benzeri muadillerine göre esnek ve hafif sistem özelliğiyle daha az temel yatırımına ihtiyaç duyması, hızlı kuruluma sahip güvenli bir bina çözümü kazandırması gibi öne çıkan avantajlara sahiptir. Tasarım mühendisi açısından bakıldığında da çelik yapı sistemi özellikle tercih edilen modeldir. Güvenilir tam çelik malzeme ve kesit üstünlük özellikleri, hassas detayları çözüme kavuşturan üretim ve montaj kolaylığı, deprem ve yangın dayanımı, akustik üstünlükler, yapıya yüksek yalıtım kazandıran uygulama alternatifleriyle tasarımcıların gözde yapı modeli arasında yer alıyor.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.