Çelik Çatı Sistemleri

  Uzun ömürlü çelik çatı uygulamaları kolaylıkla sökülerek yeniden kullanılabilen bir yapıya sahiptir. Kopma ya da kırılma riski bulunan çatılar üzerinden çelik sistemlerden yararlanılır. Özellikle doğal afetlerin sık görüldüğü bölgelerde çelik sistemler daha fazla tercih edilir. Malzemenin dayanıklı, esnek ve hafif olması sayesinde dayanımlılık derecesi yüksektir. Darbe esnasında kırılmayan bu malzeme, hafif ve esnek olması ile beraber depremin etkilerini de azaltır.

  Modern ve yeni yapılmış olan bina çatılarının bir çoğu çelik yapılardan oluşmaktadır. Binaların üzerlerini örtmek için kullanılan çelik yapılar kiremit ve tahta gibi malzemelere göre daha dayanıklı bir sistemdir. Çelikler kopmayan ve dayanıklılığı demir profillerden üretilir. Doğal afetlere karşı son derece dirençlidir. Kiremit ve tahta yapılar gibi durumlarda can güvenliğini tehlikeye sokmamaktadır. Son dönemlerde sunmuş olduğu avantalar sayesinde elik çatılar oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır.

  Çelik çatı yapımı, özellikle en çok tercih edilen ve fabrika çatılarda uygulanan bir çatı iskeletidir. Çelik çatı konstrüksiyon, sayesinde çatınızda hareket ve oynama imkanı bulunmaktadır. Çelik çatı, apartman çatılarında veya işyeri çatılarında kullanılmaktadır. Çelik çatı uygulamaları, genel olarak fabrika, sanayi, gibi binaların çatılarında daha çok tercih edilmektedir. Sebebi rüzgarın ve fırtınanı bol olduğu alanlarda kurulu olması ve tekrar bir yapıya masraf etmemek için kaliteli ve sağlam bir malzeme ile fabrika çelik uygulamaları yapılmaktadır. Çelik çatı firmaları, olarak en önemli hizmetlerimizden bir tanesi ise çatınızın kullanım alanı olarak direkleme sistemlerini projede azaltıp sizlere alt kısımdan kullanım alanı yaratmaktayız.

  Çelik çatı sistemleri binaların çatı yapımında malzemelerin çelik kullanılması gelebilecek doğal afetlerin binaya vereceği zararı engelleyebilmesi için tercih edilir. Çelik çatı sistemleri, binaya ek bir ağırlık yapmaz. Mühendislerimizin tasarladığı çelik bloklar, tamamen mühendislik çalışmalar ortamında hesaplanıp yapılır. Eski çatılara göre çelik çatı sistemlerinin oldukça artıları vardır. Örnek verecek olursak, Yüksek soğuk ve ısıya dayanıklı olmaları, Daha uzun ömürlü olmaları, sağlamlık açısından oldukça artıları vardır. Çelik çatılar hakkında bilgi sahibi olan çoğu insan tarafından tercih edilir. Sağlıklı bir çelik çatı istiyorsanız firmamızdan mutlaka bir teklif isteyiniz. Çünkü kaliteyi daha uygun fiyata sunan firmamız çelik çatı sistemlerinde çok projeye imza atmıştır.

  Çelik çatılar diğer çatılar ile karşılaştırıldığında görsellik açısından daha çok tercih edilir. Çelik çatılar Büyük yapılarda çokça kullanıldığı gibi artık küçük yapılarda da oldukça tercih edilmeye başlamıştır. Uzun ömürlü olması ve bakım onarım işi fazla çıkarmaması bakımından tercih sebeplerindendir. Çelik çatılar tamamen mühendislik çalışmalar ve bilgisayar ortamında hazırlanıp üretimi ve montajı yapıldığın dan garantili bir yapıdır. Çelik çatılar sağlamlık açısından daha güvenli olmasının yanında binaya fazla bir yük yüklemez, tamamen hesaplı bir çalışma sonucu binaya en uyumlu şekilde imalatı ve montajı yapılır.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.